شماره تماس: 09102011368
ورق استیل 304 چیست ؟

ورق استیل 304 چیست ؟

برای اشخاصی که کیفیت به همراه ظاهر زیبا را مد نظر قرار می دهند مبلمان استیل ۳۰۴ یکی از بهترین انتخاب ها است. ممکن است تصمیم گیری برای خرید مبلمان در میان دنیایی از طرح ها، رنگ ها و جنس های متنوع کار مشکلی باشد. مخصوصا برای خانم های خانه انتخاب بسیار سخت تر است. خانم ها معمولا زیبایی را ملاک اولشان در انتخاب قرار می ‌دهند و در درجه بعدی به معیارهای دیگر هم توجه می‌ کنند.

استیل ۳۰۴ چیست؟

ورق های استیل ۳۰۴ که با نام استنلس استیل شناخته می شوند و البته با عنوان ورق استیل نگیر هم معروف هستند. چرا ؟ چون آهنربا را به خود جذب نمی کنند. عدم جذب آهنربا در این استیل به دلیل وجود عنصر کروم در آن است. ورق استیل 304 معمولا کاربرد بیشتری به نسبت ورق های استیل بگیر دارند. البته این موضوع هم هست که قیمت بالاتری هم دارند.

استیل 304 از 2 عنصر اصلی با نام های نیکل (۵% تا ۸%) و عنصر کروم (۱۸% تا ۲۰%) ساخته شده است. ترکیب دیگری هم به اسم عنصر مولیبدن در ورق های استیل نگیر وجود دارد. استفاده از این عنصر دوام و مقاومت ورق های استیل را بالا می برد. این ویژگی مهم باعث استفاده بیشتر این فلز در صنعت تولیدی مبلمان استیل ۳۰۴  شده است. این فلز فشارهای ناشی از وزن های متفاوت را هم تحمل می کند پس استحکام آن از فولاد های رایج در صنعت مبلمان بسیار بیشتر است.

یکی دیگر از ویژگی های این استیل قابلیت شکل پذیری بسیار بالای آن است و به راحتی می ‌توان آن را با شکل های مختلف قالب گیری کرد. شیوه تولید به این صورت است که اول از شمش یا تخته های ورق استیل 304 استفاده می کنند. این شمش ها معمولا از ذوب ضایعات آهنی یا راه ‌های دیگر به دست می آیند. شمش ها وارد کوره از پیش گرم شده می ‌شوند که دمای آن تقریبا ۱۲۵۰ درجه سانتی‌ گراد است.

بعد محصول وارد فاز نورد گرم می ‌شود و توسط غلتک هایی که آنجا تعبیه شده است بارها از بین آن ها عبور می کنند تا وقتی که به ضخامت مورد نظر برسند. بعد از طی چند مرحله دیگر محصول نهایی این فرآیند که همان ورق استیل ۳۰۴ است تشکیل می شود.

ورق استیل 304 چیست ؟
ورق استیل 304 چیست ؟

استفاده از متریال متفاوت در ساخت مبلمان  

در حال حاضر متریال های بسیار متنوع و جالبی در تولید بخش های مختلف در صنعت مبلمان استفاده می ‌شود. در مورد جنس هایی که در این صنعت استفاده می شوند می توان از انواع چوب، انواع پارچه های طبیعی و یا مصنوعی، انواع اسفنج ها و فوم ها و… را می توان نام برد.

استیل هم یکی از متریال های جدید است که به علت ظاهر زیبا محبوبیت خیلی ویژه‌ای پیدا کرده است. به همین علت از مبلمان استیل ۳۰۴ استقبال فراوانی می شود. البته از این متریال بیشتر در سبک مدرن استفاده می شود و این جنس استفاده های گسترده ای در صنایع مختلف می شود، مانند ساخت لوازم خانگی یا ساخت مبلمان. مبل های استیل ۳۰۴ ظاهری بسیار درخشان، صاف و آینه ای دارند.

ویژگی ها و مزیت های استفاده از استیل ۳۰۴ در مبلمان

این استیل ویژگی های منحصر به فردی دارد که در صنایع مختلف خصوصا  صنعت مبلمان استفاده می شود. برای افرادی که به زیبایی ظاهری اهمیت می دهند انتخاب مبلمان استیل ۳۰۴ یک انتخاب فوق العاده لاکچری و خاص محسوب می ‌شود. این سبک مبلمان نمایی براق و بسیار زیبا دارد.

اغلب افراد به دنبال یک جنس بسیار مقاوم هستند تا در مدت طولانی از آن بهره ببرند. به عبارت دیگر این افراد کیفیت را به همراه زیبایی مد نظر قرار می دهند. پس مبلمان تولید شده با استیل ۳۰۴ را به شما پیشنهاد می کنیم چون این آلیاژ در برابر سایش و حتی خش هم بسیار مقاوم است.

استیل ۳۰۴ در شرایط آب و هوایی متفاوت هم کاملا مقاوم است چون ضد زنگ است و در معرض آب، رطوبت دچار اکسید و یا خوردگی نمی شود.

رنگ مبلمان استیل ۳۰۴ ثابت است و به هیچ وجه کدر نمی شود. زمانی که آلودگی یا کثیفی بر روی آن بنشیند به سادگی می توانید با یک پارچه ساده آن را تمیز کنید و همچنین استحکام و دوام بسیار بالایی هم دارد. نکته مهم دیگر این است که وزن های متفاوت را به آسانی تحمل می کند بدون اینکه کوچک ترین آسیبی به اسکلت مبل و پایه آن وارد شود و حتی با گذشت زمان مثل جنس چوب و آهن دچار اصطکاک هم نمی شود.

استیل ۳۰۴ در صنعت مبلمان در سبک های مدرن، اسپرت، راحتی و حتی کلاسیک هم استفاده می شود. از این آلیاژ در بخش های مختلف مبلمان مثل پایه، بدنه، دسته ها و حتی طراحی میز عسلی ها هم استفاده می شود. برخی از تولید کنندگان با دستگاه لیزر cnc طرح هایی را بر روی ورق های استیل اجرا می کنند.

متریالی نو در صنعت مبلمان،استیل رنگی ۳۰۴

در تولید مبلمان استیل ۳۰۴  از ورقه های استیل رنگی هم استفاده می شود. این ورق های رنگی بیشتر جنبه فانتزی دارند.

برای ساخت پوشش رنگی ورق ها باید عاری از هر گونه آلودگی باشند. بعد ورق استیل درون محفظه ای که کاملا خلا است قرار می گیرد. این محفظه را از گاز آرگون پر می ‌کنند چون باید سطح فلز با یون های آرگون تماس داشته باشد. اتم های فلز که برای رنگ کردن آن استفاده می شود بخار می شوند و بر روی ورق های آلیاژی قرار می گیرند.

شیوه ساخت رنگ های متفاوت در ورق های استیل 304

ورق های استیل رنگی 304 و ترکیبات آن ها به صورت زیر می باشند:

ورق استیل برنزی: ترکیب تیتانیوم و آلومینیوم

ورق استیل مشکی: ترکیب کربن، تیتانیوم و آلومینیوم

ورق استیل قرمز: ترکیب زیرکونیوم با چگالی بیشتر

ورق استیل آبی: ترکیب آلومینیوم با چگالی بیشتر و تیتانیوم

ورق استیل طلایی: فقط تیتانیوم

این ورق های استیل در ضخامت های متفاوتی ساخته می ‌شوند و دوام بالایی دارند. البته لازم به ذکر است که فناوری این روش ساخت در اختیار کشور های محدودی قرار دارد. در اکثر مواقع خریداران از این تنوع رنگی برای مبلمان استیل ۳۰۴ استقبال زیادی می‌ کنند.