شماره تماس: 09102011368

مزیت مبلمان فلزی استیل

چند دهه بعد و در سال 1962 ، صندلی “B3” که در ابتدا توسط شرکت ایتالیایی Gavina، تولید شده بود ، توسط شرکت کنول آمریکا ، خریدار شرکت مذکور ، دوباره در خط تولید قرار گرفت و به افتخار ” واسیلی کاندینسکی” استاد موسسه باوهاوس ، که از ابتدا به توجه به زیبایی شناسی انقلاب صندلی مشهور بود، این صندلی به نام “واسیلی” نامیده شد و امروزه نیز به همین عنوان در سرتا سر جهان محبوب و شناخته شده است. در ابتدا “B 3” تنها توجه گروهی از معماران، طراحان و هنرمندان را به خود جلب نمود ، اما در حال حاضر به عنوان یک شاهکار مورد تحسین همه جهانیان است. در همان دوران که بروئر برای صرفه جویی در فضا یک نسخه تاشو از “B 3” را در سال 1926، در آلمان ثبت نمود ، طراحان مشهوری چون مارت استم”Mart Stam” آرشیتکت هلندی و میس ون درروهه “Mies Van der Rohe” طراح آلمانی آمریکائی و دیگران،صندلی هائی با لوله های فلزی طراحی نمودند .

دوام مبلمان فلزی
دوام مهمترین مزیت مبلمان فلزی است. به عنوان مثال ، بسیاری از مبلمان غیر فلزی نمی توانند در طول زمستان در خارج از خانه باقی بمانند و هنوز هم هنگام رسیدن بهار خوب به نظر برسند. در صورت مراقبت صحیح ، مبلمان فلزی می توانند 30 سال دوام داشته باشند. از آنجا که بیشتر مبلمان فلزی در برابر زنگ زدگی و مقاومت در برابر حرارت تحت درمان قرار می گیرند ، بنابراین به نگهداری زیادی احتیاج ندارند.

انواع فلزات
معمولاً مبلمان فلزی از فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند. برای تشخیص آلومینیوم از فولاد ، آهنربا را روی سطح فلز قرار دهید و اگر فولادی باشد ، می چسبد.

مبلمان استیل معمولاً گران ترند که به عنوان مبلمان استفاده شوند ، قیمت آنها بسته به نوع فلز و ضخامت متفاوت است. با این حال ، شناسایی آن پس از استفاده از پایان کار دشوار است. فولاد دارای کربن کم ، متوسط یا زیاد است ، بیشتر مبلمان فلزی با کربن کم ساخته می شوند زیرا ارزان تر از درجه کربن بالاتر است. فولاد ضد زنگ برای نگهداری کم مناسب است. از آلیاژ کربن ، آهن و سایر فلزات ساخته شده ، دلیل اصلی مقاومت آن به دلیل وجود کروم است که به دلیل فیلم نازک اکسید روی سطح ، از زنگ زدگی و خوردگی محافظت می کند.

آهن فرفورژه برای ایجاد مبلمان باغ مناسب است ، ظاهری کلاسیک به شما می دهد. با این حال ، سنگین است ، که یک چالش است ، اما در روزهای باد بسیار قدردانی می شود. اگرچه به مراقبت زیادی احتیاج دارد و اگر ضد آب نباشد به راحتی زنگ زده و از بین می رود. آلومینیوم معمولتر از مبلمان استیل است ، بیشتر به این دلیل که زنگ نمی زند ، اگرچه اکسید می شود و به سفید گچ تبدیل می شود. همچنین سبک تر از فولاد است و باعث مطلوبیت آن می شود. آلومینیوم ریخته گری و لوله سنگین کیفیت بهتری دارند. اگر بخواهد مقاومت آن زیاد باشد ، آلومینیوم باید ضخیم تر از فولاد باشد. آلومینیوم لوله ای علاوه بر مقاومت کم ، انعطاف پذیر و توخالی است. با این حال ، سبک بودن آن مبلمان ایده آل کنار استخر را ایجاد می کند و عمدتا برای نیمکت ها ، صندلی های تاشو و ست های تاب استفاده می شود.

انواع روکش
به دلیل ماندگاری ، انتخاب روکش مناسب برای مبلمان فلزی از اهمیت برخوردار است. برخی از متداول ترین کارهای نهایی شامل پوشش های کروم ، PVDF ، پلاستیک ، نقاشی ، برنج و آنودایز می باشد. آبکاری کروم ، اگرچه با دوام است ، اما نازک است و اگر در معرض هوا آسیب ببیند ، خراش می تواند زنگ بزند. اتمام پوشش پلاستیکی از نظر مصنوعی ساخته شده و خوب است زیرا از زنگ زدگی یا تغییر رنگ فلز در اثر قرار گرفتن در معرض هوا جلوگیری می کند. اگرچه آنها به اندازه اتمام رنگ مقاوم هستند ، اما به خوبی پس از اتمام پوشش های آبکاری شده مقاومت نمی کنند. اتمام رنگها هم برای مبلمان استیل و هم آلومینیوم است ، اگرچه به راحتی خراشیده و زنگ می زند. آبکاری برنجی که یک روکش آبکاری شده است ، در حمام اعمال می شود و از دوام بالایی برخوردار است. برنج جامد گران است و کمیاب است. برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا پایان برنجی جامد است ، آهنربا را روی مبلمان قرار دهید و اگر چسبیده باشد ، از فولاد برنجی ساخته شده است (آهن موجود در فولاد مغناطیسی است). برنج از مس و روی ، دو فلز مستعد خوردگی در اثر قرار گرفتن در معرض آب یا هوا (نمک) ساخته شده است. اتمام برنج باید با روغن یا روکش شفاف با پلی اورتان یا ماده مشابه باشد تا از هوا و آب مانع ایجاد شود تا از خوردگی جلوگیری کند. خوردن وقتی سطحی اکسید شده باشد کند می شود ، به عنوان مثال جوشکاری آلومینیوم به دلیل لایه ماندگار اکسید آلومینیوم بسیار سخت است ، این از دسترسی به فلز برهنه جلوگیری می کند. اتمام آنودایز در مبلمان آلومینیومی برای افزایش ضخامت لایه اکسید آلومینیوم استفاده می شود و یک سد ضخیم تر بین جو و فلز پایه آلومینیوم ایجاد می کند.

نگهداری مبلمان فلزی

هنگام انتخاب مبلمان فلزی ، کت و روکش را در نظر بگیرید ، اطمینان حاصل کنید که سطح روکش پودر دارد یا آبکاری شده است. همچنین ، آب و هوای خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر در یک منطقه بارانی زندگی می کنید ، می خواهید مبلمان با ضد آب سنگین و به اندازه کافی سبک برای حمل در داخل خانه داشته باشید. برای آب و هوای گرم ، در نظر بگیرید که آلومینیوم گرما را حفظ می کند ، بنابراین نمی توانید از آن استفاده کنید تا زمانی که سرد شود.

تصورات غلط
غالباً مردم مبلمان فلزی را ناخوشایند می دانند ، زیرا تصاویر “فلزی” صندلی های سرد و محکم و همچنین سطوح سرد و براق را بهمراه می آورد. با این حال ، افزودن کوسن و روکش مبلمان به راحتی و همچنین جذابیت مبلمان آسان است. همچنین ، اضافه کردن برخی از منحنی های ساده همچنین راحتی بسیاری از تولید کنندگان مبلمان فلزی را ایجاد می کند.

منابع: https://www.wikipedia.org/