شماره تماس: 09102011368
مبلمان استیل سیلور

مبلمان استیل سیلور

حتما شما هم مانند بسیاری افراد دیگر، اولین فکری که با شنیدن کلمه استیل به ذهنتان خطور می کند، چیزی از جنس آلیاژ آهن و یا فولاد است. اما این موضوع درست نیست و مبلمان استیل به یک سبک از طراحی مبلمان گفته می شود که معمولاً این مبل ها از جنس چوب هستند. دقیق تر بگوییم، جواب این سؤال که مبلمان استیل چیست خیلی ساده است؛ مبلمان استیل دقیقا همان مبلمان سلطنتی است. شاید بپرسید پس چرا به نام استیل معروف است؟ جواب این سؤال را در این مقاله دریافت می کنید، پس تا انتها با ما باشید.

مبلمان استیل سیلور
مبلمان استیل سیلور

مبلمان استیل دقیقا چیست؟

همان طور که در بالا گفته شد، مبل استیل دقیقا همان مبل سلطنتی است. استایل در زبان انگلیسی معنای «سبک و سیاق» دارد اما با گذشت زمان همین کلمه در زبان انگلیسی به شکلی تغییر ماهیت داده و بعضی اوقات به معنای استایل برتر هم استفاده می شود. پس مبلمان استایل به معنی مبلمانی با طراحی برتر و خاص می باشد.

زمانی که مبلمان استایل وارد زبان فارسی شد، به غلط آن را «استیل» تلفظ کردند. پس مبل استیل در واقع همان مبل سلطنتی است. البته که به نظر می رسد که مبل سلطنتی عنوان بهتری برای این نوع از مبلمان باشد.

خصوصیات مبلمان استیل

مبلمان استیل یکی از زیباترین و به نوعی گران ترین نوع مبلمان محسوب می شود. البته که این موضوع تا میزان زیادی به کیفیت طراحی و جنس مبلمان هم بستگی دارد.

قیمت و وزن مبلمان استیل

مبل استیل در بیشتر مواقع از جنس چوب طبیعی ساخته می شود. چوب طبیعی هم بسیار گران قیمت است و البته وزن زیاد هم دارد. همین موضوع باعث می شود که مبلمان استیل استخوانی همیشه قیمت بیشتری هم داشته باشد و وزن آن هم بیشتر باشد.

نوع دیگری از مبلمان استیل هم وجود دارد که قیمت کمتری دارد و البته وزن آن هم بسیار سبک است. مبل های پلیمری جز این دسته از مبل ها هستند. مبل های پلیمری چند سالیست که در ایران طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این مبل ها سازگار با محیط ‌زیست هستند و قیمت معقول و وزن کمی دارند. مبل استیلی که از جنس پلیمر باشد یکی از مدل های پر فروش مبلمان به شمار می رود.

مبلمان استیل سیلور
مبلمان استیل سیلور

سبک طراحی مبلمان استخوانی

مبل های استیل و یا سلطنتی در انواع طرح ها و رنگ ها موجود است. با این حال بارز ترین مدل مبلمان استیل از جنس چوب طبیعی است. مدل طراحی این نوع مبل با طراحی سنتی همخوانی بیشتری دارد. البته بعضی از انواع مبل های استیل هماهنگی با طراحی مدرن هم دارند اما مثلا مبلمان استخوانی معمولاً در دکوراسیون هایی به سبک سنتی به کار برده می شود.

طرح و رنگ مبلمان استیل استخوانی

یکی از رنگ های بسیار پرطرفدار این مبلمان استیل سیلور و رنگ استخوانی آن است. رنگ سیلور یا همان نقره ای و همچنین استخوانی جز رنگ هایی هستند که به راحتی با انواع دکورها و هارمونی رنگ ها هماهنگ می شوند. بخاطراینکه در تولید مبل استیل معمولاً از چوب های طبیعی استفاده می شود، دوام رنگ این مبل ها بسیار بالاتر است.

مبلمان استیل در بیشتر مواقع دارای منبت کاری است و همین موضوع باعث می شود جزئیات موجود در طرح های این نوع مبلمان خیلی خاص و ویژه باشند.

مدل تشک مبلمان

تشک مبلمان های سلطنتی معمولا دوبل هستند اما یک تکه تولید می شوند. این موضوع علت دوام بسیار بالای این مبل ها است و از طرفی، یک تکه بودن تشک آن کمک به راحتی نظافت آن هم خواهد شد.

تاج مبلمان استیل

یکی از واضح ترین خصوصیات مبل های استیل، تاج آن ها است. تاج مبل های سلطنتی به راحتی قابل تشخیص است و زمان زیادی هم برای طراحی و ساخت آن صرف می شود. البته همین موضوع باعث می شود که ارتفاع آن ها هم از بقیه مبل ها بیشتر باشد. علاوه بر تاج آن، پایه مبلمان استیل هم بلند است و این 2 مسئله باعث می شود که خانه ها و آپارتمان هایی با ارتفاع کم برای این نوع مبل مناسب نباشند.

تفاوت های مبلمان استیل ومبل های نیمه استیل

مبلمان استیل و نیمه استیل بعضی وقت ها با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. مبلمان استیل معمولا به صورت ست های ۹ نفره ارائه می شود. در حالی که مبل های نیمه استیل مثل مبلمان راحتی در ست های ۷ نفره تولید می شوند.

جنس چوبی که در ساخت مبل های نیمه استیل استفاده می شود، سبک تر است و منبت کاری آن هم ساده تر است. همین موضوع باعث می شود که قیمت کمتری هم داشته باشد. معمولاً مبل های نیمه استیل را با نام «مبل کلاسیک» می شناسند.

بهترین انتخاب کدام است؟

مبلمان استیل استخوانی از دسته مبل های بسیار گران قیمت، سنگین وزن و بسیار مجلل است که به میزان فضای زیاد و ارتفاع زیادی در منزل نیاز دارد. سبک طراحی آن ها با سبک طراحی دکوراسیوم های سنتی سازگار است و در ساخت آن ها بیشتر از رنگ های غنی مانند نقره ای و استخوانی استفاده می شود.

موارد گفته شده باعث می شود که تصمیم گیری در مورد آن کمی سخت شود.

مبل های نیمه استیل و یا راحتی هماهنگی بیشتری با خانه های کوچک و مخصوصا آپارتمان ها دارند. قیمت آن ‌ها بسیار کمتر است و تنوع رنگ بیشتری هم نسبت به مبلمان استیل دارند. مخصوصا مبل های راحتی که معمولا در هر مدل و رنگی پیدا می شوند.

سخن پایانی

طبق آنچه گفتیم، در تصمیم گیری برای خرید مبلمان استیل ۴ نکته کلیدی مطرح است: نوع دکوراسیون، فضای خانه، بودجه شما و سلیقه شخصی شما. بی شک سلیقه شخصی شما در انتخاب حرف اول را می زند. اما توجه داشته باشید که مبلمان استیل استخوانی بهترین انتخاب برای خانه های بسیار بزرگ است. چون این مبل ها فضای زیادی برای خودنمایی و جلوه داشتن نیازدارند.

دقت کنید که بعضی از مدل های مبل پلیمری هم شباهت بسیاری به مبل استیل دارند، تنها با این تفاوت که مبلمان استیل از چوب ساخته می شود، اما مبل های پلیمری با مواد اولیه ای کاملا مقاوم و بسیار ماندگار تولید می شوند و می توانید تا سال ها از آن ها به راحتی استفاده کنید.

اگر به دکوراسیون های سبک مدرن علاقه دارید، قطعا مبل راحتی برای شما گزینه بهتری است اما اگر علاقه به دکوراسیون سنتی دارید، مبل های سلطنتی بهترین گزینه برای شما هستند.

همیشه قیمت مبلمان استیل بالاتر از مبل های راحتی و نیمه استیل است. به همین علت بودجه مد نظر خود را قبل از اقدام به خرید بررسی کنید.