شماره تماس: 09102011368

رویه کوبی مبل چیست؟

رویه کوبی مبل یکی از حرفه‌های وابسته به چوب و مبلمان است که با ظاهر مبلمان سرو کار دارد. البته یکی از آیتم‌های کیفیت مبلمان بعد از کلاف، رویه کوبی مبل است که معمولا توجه زیادی به آن نمی‌شود، بخصوص در مبلهای تمام پارچه و یا تمام چرم که نحوه کشیدن پارچه، مغزی دوزی، ابر زیرکار، تسمه کشی و یرق آلات زیرکار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در مورد رویه کوبی مبل باید به این نکات خوب توجه کنید و حتی الامکان در زمان خرید مبل از فروشنده بخواهید که در زمان رویه کوبی مبل به شما امکان بازدید از این مرحله در کارگاه مبل سازی داده شود و با نگاه به این موارد از کیفیت زیرکار مبل خود اطمینان حاصل کنید.
1-لفاف کاری؛ از استاد رویه کوب بخواهید در مورد لفاف کاری و نوع آن برای شما توضیحات لازم را یدهد. شما نیز می‌توانید با لمس آن از محکمی این قسمت که از مهمترین قسمتهای زیرکار در رویه کوبی مبل محسوب می‌شود اطمینان حاصل کنید.
2-فنرکشی؛ نیز در رویه کوبی بسیار مهم است که باید از یراق‌های با فنریت و تسمه کشی خوب و محکم برای آن استفاده شود.
فنرکشی و لفاف کاری مختص مبل استیل است و در مبل راحتی بیشتر نوع کلاف مبل که می‌توانید قبل از رویه کوبی از کیفیت آن مطلع شوید و نوع ابر و اسفنج بکار رفته در پشتی، کف و دسته‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. البته نوع و ابعاد ابر در مورد مبل استیل نیز اهمیت دارد. بعد از اطمینان از زیر کار می‌توانید سراغ ظاهر رویه کوبی که شامل مدل رویه کوبی مبل می‌شود بروید. مدل لوزی،دکمه کاری، برجسته کاری، لمسه کاری، چروک و … از انواع مدلهای رویه کوبی مبل است.

در مجموعه متال تهران هر روز میتوانید از تمام مراحل تولید و متریال مورد استفاده و رویه کوبی از نزدیک بازدید داشته باشید