شماره تماس: 09102011368
انواع مبل لوکس |0 تا 100 نکات قبل خرید

انواع مبل لوکس |0 تا 100 نکات قبل خرید

   برای  یکی از مهم ترین چالش های انسان، انتخاب و خرید مبلمان است، آن طور که به نظر می رسد کار ساده ای نیست، انتخاب سبک، رنگ و طرح پارچه مبل، مدرک تحصیلی، کاری سخت و زمان بر است. هماهنگی مبل با دکوراسیون منزل کار خسته کننده و مهمتر از آن، از کجا مبل بخریم! اینها مواردی است که قبل از خرید مبلمان با آنها مواجه می شویم.

در واقع قبل از خرید مبلمان باید به نکات زیادی توجه کرد.

 • بررسی سبک دکوراسیون منزل
 • انتخاب سبک مبلمان
 • انتخاب نوع و جنس چوب مبل
 • مبل مورد علاقه خود را به سبک انتخابی انتخاب کنید
 • قبل از خرید، ابعاد و ارتفاع مبلمان را بررسی کنید.
 • انتخاب رنگ چوب (روکش دار یا طبیعی) و رنگ خود چوب
 • انتخاب جنس و رنگ پارچه
 • انتخاب فروشگاه مبلمان (کیفیت و خدمات پس از فروش)

از کجا شروع کنیم؟

 با مشورت با طراحان داخلی متوجه خواهید شد که باید زمان زیادی را به فکر و تحقیق اختصاص دهید.

ابتدا کف و دیوارها را بررسی کنید

مبلمان شما شکاف های منتهی به کف و دیوارها را پر می کند. به طور کلی چشم از یک طرف یا از یک بعد به بعد دیگر حرکت می کند و هر مبلمان خانه شما باید رابطه متوسط ​​و مکملی با کف و دیوارها داشته باشد.

یک جریان مشخص از کف اتاق را بر اساس رنگ، سبک و نوع دکوراسیون دنبال کنید و ببینید کدام مولفه ها در این جهت کم هستند. خرید این مقاله در مورد خرید مبلمان است، بنابراین ما روی آن تمرکز می کنیم! هر مبلمان باید با دیوارها، طرح کاغذ دیواری و حتی لوستر آویزان شده از سقف مطابقت داشته باشد.

انواع مبل لوکس |0 تا 100 نکات قبل خرید
انواع مبل لوکس |0 تا 100 نکات قبل خرید

طراحی مبل سفارشی

استفاده از مبل با طراحی سفارشی برای تکمیل دکوراسیون بهترین گزینه است، اما با این وجود، هزینه های مدل سازی و ساخت مبلمان یک تکه می تواند زیاد باشد و البته زمان طراحی و ساخت مبلمان سفارشی بسیار طولانی تر خواهد بود.

اما چه دکوراسیون کلاسیک و چه مدرن، اگر از دکوراسیون استاندارد در منزل خود استفاده می کنید و تمام استانداردهای این سبک ها را رعایت می کنید، می توانید اعتماد کنید که با انتخاب مبلمان مناسب و متناسب با سبک، ظاهری عالی خواهید داشت. دکوراسیون و شما کامل خواهید بود.

البته نیاز به دکوراتور و طراح داخلی به چشم می خورد. کسی که با سبک و رنگ آشنا باشد.

استفاده از رنگ برای یکپارچگی دکوراسیون

با انتخاب های درست، می توانید یک پالت رنگی باشکوه داشته باشید. هنگام خرید مبلمان، دقت کنید که روکش و رنگ پارچه با اجزای دیگر مطابقت داشته باشد. قانون ترکیب رنگ ها در خانه چیزی نیست جز مسیر رنگ اجزا که باید از یک نقطه تا طول یک خط آن را طی کنید و اجزا به ترتیب قرار گرفتن در آن مکان باید مکمل یکدیگر باشند. .

رنگ های خنثی را نادیده نگیرید! بهترین گزینه استفاده از رنگ های خنثی برای خسته نشدن چشم ها در یک جهت است که به شما امکان می دهد از تناژهای مختلف رنگ های پر جنب و جوش استفاده کنید بدون اینکه چشم بیننده را خسته کند.

در انتخاب و استفاده از رنگ ها حال و هوای آن قسمت از خانه را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، غذاهای محلی می تواند گرم و هیجان انگیز باشد، بنابراین بهتر است از رنگ های گرم در آشپزخانه استفاده کنید.

اتاق خواب را می توان مکانی برای استراحت و آرامش یا مکانی برای هیجان و فعالیت در نظر گرفت. ببینید چه چیزی را می خواهید غلیظ کنید! رنگ های گرم برای بازی های عاشقانه یا رنگ های ملایم و آرام برای اتاق خواب. این موضوع ممکن است با توجه به سن و خلق و خوی افراد متفاوت باشد.

نسبت ابعاد با سایر اجزای دکوراسیون در انتخاب مبلمان

بررسی نسبت ابعاد اتاق به تعداد و اندازه وسایل دکوراسیون اتاق یکی از مهم ترین نکات قبل از خرید مبلمان است.

شما باید تصور کنید که مبلمان شما چقدر فضای اشغال می کند، نقطه کانونی دکوراسیون اتاق یا اتاق نشیمن شما چیست و همچنین راه های حرکت در آن اتاق، با اندازه مبل مورد نظرتان، با چالش ها مواجه خواهد شد. ؟!

همیشه به ایده‌های اولیه تکیه کنید، اما اصولاً در فضاهای کوچک تا متوسط، همه اجزای مبلمان باید اندازه‌بندی شوند تا بیش از 25 درصد از سطح زمین را اشغال نکنند. البته این یک تقریب بر اساس تجربه دکوراتورها و کاربران است و مواردی مانند ارتفاع سقف و تعداد عناصر دکوراسیون (به استثنای مبل) نیز در این رقم تاثیرگذار است.

انتخاب ارتفاع مبلمان بسیار مهم است

اکثر افراد هنگام انتخاب و خرید مبلمان به عرض و عمق مبلمان توجه می کنند و فراموش می کنند که ارتفاع مبلمان تاثیر زیادی در زیبایی اتاق ها و هماهنگی بین اجزا دارد.

اتاق هایی با ارتفاع کم فضایی کوچک و نیمه مدرن ایجاد می کنند که در هنگام خرید مبلمان باید به آن توجه کرد. خانه های امروزی، مهم نیست که چقدر بزرگ باشند، اغلب ارتفاع سقف کمی دارند و عاقلانه است که مبل هایی با ارتفاع مناسب در نظر بگیرید حتی اگر سبک مبلمان کلاسیک را انتخاب کرده اید.

انتخاب یک ترکیب مبلمان را در نظر بگیرید

کمی لذت ببرید و می توانید ترکیبی از سبک مبلمان مدرن و مبلمان کلاسیک را با انتخاب خوب انتخاب کنید. برای مثال اگر می خواهید یک نیم ست یا یک ست کامل از مبل های کلاسیک بخرید، می توانید فکر کنید که می توان دو صندلی تک نفره با سبک مدرن و رنگ ها و پارچه های همسان را در گوشه و کنار اتاق نشیمن قرار داد. • فضایی دلپذیر ایجاد کنید. البته به شرطی که دکوراسیون اتاق شما و تمامی اجزای آن با سبک و سیاق آن هماهنگ باشد.

انتخاب نوع و جنس چوب مبل

اهمیت نوع و کیفیت چوب قبل از خرید مبلمان به دو دلیل اصلی است. اولی رطوبت هوا و دومی هزینه چوب.

از آنجایی که ما در مورد خرید مبلمان در ایران صحبت می کنیم، پس اولین گزینه این است که رطوبت موجود در هوا باعث پوسیدگی، دمیدن یا پاشیدن چوب از داخل می شود.

چوب راش گرجستانی یکی از بهترین انتخاب ها برای ساخت مبلمان کلاسیک می باشد و با توجه به اینکه این چوب نسبت به سایر چوب ها قیمت بالایی دارد از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. اما در شهرهای شمالی کشور و یا در شهرهای جنوبی با هوای مرطوب و مرطوب نمی توان از چوب با همین کیفیت استفاده کرد. چوب های رایج در ایران عبارتند از راش ایرانی یا گرجی، چوب گردو، چوب بلوط، چوب نراد روسی و چند چوب دیگر با اختلاف قیمت بسیار زیاد. چوب نراد نسبت به سایرین قیمت پایین تری دارد اما برای مناطق مرطوب گزینه بسیار خوبی است.

راش ایرانی قیمت پایین تری نسبت به نوع گرجی خود دارد و کیفیت بالایی دارد اما گره های پیچیده آن خاتم کاری را دشوار می کند.

راش گرجستانی برای آب و هوای با رطوبت بسیار زیاد مناسب نیست، اما دارای گره های بسیار زیبا، قطر بیشتر در چوب و یکنواختی خاصی در بافت چوب است که محصول خروجی زیبایی را ایجاد می کند.

مهم ترین ویژگی درخت گردو سختی و گره های زیبای آن است. این چوب قیمت بالایی دارد و به دلیل بافت سختی که دارد مورد پسند نجاران نیست.

چوب بلوط کمی گرانتر از سایرین بوده و از نظر ساختار شبیه چوب گردو است و این چوب به دلیل سختی و قیمتی که دارد مورد توجه سازندگان قرار نمی گیرد.

برای خرید مبلمان عجله نکنید!

انتخاب و خرید مبلمان مناسب با فضای خانه کار بسیار سختی است. یکی از مهم ترین نکات در هنگام خرید مبلمان این است که مساحت اتاق و ابعاد آن با هم سازگاری داشته باشد و هنگام چیدمان مبل شما در قسمت مورد نظر خیلی کوچک یا خیلی بزرگ نباشد. نکته مهم بعدی راحتی مبلمان است، در غیر این صورت ممکن است صندلی یا مبلی که می‌خرید سخت‌تر و آزاردهنده‌تر از صندلی‌های مترو باشد.

اگر بعد از مدتی هنوز مبل مورد علاقه خود را انتخاب نکرده اید و خسته شده اید، به خودتان زمان بدهید و دوباره با حوصله شروع کنید. مبلمان لوکس محصولی با قیمت و ماندگاری بالاست و در انتخاب آن نباید اشتباه کرد.

در هنگام خرید مبلمان به گارانتی آن توجه کنید

قبل از اینکه خرید مبلمان خود را نهایی کنید، مطمئن شوید که آن را از فروشگاه، تولید کننده، صاحب کارخانه یا فروشنده معتبر تهیه کرده اید و می توانید انتظارات خود را برای گارانتی و پس از گارانتی بر اساس انتخاب خود از این محصولات تعیین کنید. خدمات فروش فروش را برای خرید مبلمان خود مشخص کنید.

 • نوع مواد استفاده شده را در فاکتور وارد کنید
 • مدت گارانتی و شرایط استفاده در سند یا فاکتور گارانتی درج شده است.
 • خدمات اسباب کشی و مونتاژ مبلمان در محل
 • شرایط احتمالی عدم تضاد مواد مورد استفاده

خرید انواع مبل لوکس  از  متال تهران

متال تهران یکی از با کیفیت ترین و بروزترین محصولات خانگی را به شما ارائه میکند. شما میتوانید بهترین تخت، میز ناهارخوری،  مبل را از متال تهران خریداری کنید، تا یک خرید مطمئن را تجربه کنید.با توجه به به صرفه بودن خرید مبل سفارشی از تولید کننده با توجه به این که متال تهران یکی از بزرگترین و بهترین تولید کنندگان مبل لوکس میباشد، بهترین گزینه برای داشتن تخت خواب با کیفیت در خانه شماست. لازم به ذکر است تمامی کارها سفارشی و یونیک تولید میشوند و زمان اماده سازی کالا ها در شرایط نرمال ۲۴ساعت تا ۳هفته میباشد. . بعضی از کالاها آماده ی ارسال فوری هستند، برای اطلاع از کالاهای اماده با ادمین در ارتباط باشید. روند ثبت سفارش هم در شوروم و کارخانه و هم بصورت انلاین در واتس اپ قابل انجام است.


برای بازدید حضوری از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۱ الی۱۸ و پنجشنبه ها فقط با هماهنگی قبلی از ساعت ۱۱ الی۱۷ در خدمت هستیم. حتما حتما با شماره 09102011368هماهنگ بفرمایید تا لوکیشن ارسال شود.